https://www.traditionrolex.com/18
https://www.traditionrolex.com/18
Troníček
https://www.traditionrolex.com/18

Krajinou druidů v Čechách

Soubor: Hynek Žirovnický a hosté


Výprava do bájného barbarika, území barbarů na sever od Římského impéria, do kotliny mezi Pohořím kanců, dnes Krkonošemi zvaným, a Pohořím kozorohů, nazývaným dnes Šumavou, v čase před dvěma a půl tisíci léty, v dobách, kdy podle legendy družina praotce Segovesa povodím řeky Agary přišla a pod horou Rif svůj domov našla.

 

Že Vám to něco připomíná? Jak by ne. Spisovatel Vladimír Mátl, autor knih "Krajinou druidů aneb Keltové v Čechách" a "Po stopách Keltů v Čechách" Vám v úvodu nabídne srovnání původního textu Kosmovy Kroniky s dílem Tita Livia "Ad urbe condita" (O založení města). Najdeme nový pohled na samý úsvit našich dějin, nezkalený ideály obrozenců? Víme alespoň něco o životě etnik, kterým dnes říkáme souhrnně Keltové, o jejich Bozích, druidech, zvycích, řemeslech a hlavně o jejich běžném životě? A proč tato vyspělá civilizace tak rychle naše území opustila?

 

Atmosféru večera plného tajemství a zajímavých, dodnes patrných souvislostí dokreslí hudba v keltském duchu v podání Václava Veselého (akordeon) a Jana Veselého (housle), hudebníků ze skupiny Irish Dew.

Obsazení:

Vladimír Mátl, Václav a Jan Veselí, Hynek Žirovnický
pořadatelem představení je Hynek Žirovnický

Data představení