https://www.traditionrolex.com/18
https://www.traditionrolex.com/18
Troníček
https://www.traditionrolex.com/18

Kolo kolo mlýnský

Autor: Rajiv Joseph

Režie: jIŘÍ bÁBEK

Soubor: Komorní činohra

Stránky souboru

Velmi vtipná hra o velmi bolestivých hrách! On jezdí na kole po střeše, zvrací schválně na protihráče při hokeji, střílí rachejtle. Je to hrdina. Ona má ráda ticho ošetřovny, zvrací po líbání, pod polštářem má žiletku. Bojí se… Neobvyklý milostný příběh dvou outsiderů, které znovu a znovu svádí dohromady rány na těle i na duši, v situacích plných černého humoru.

Rajiv Joseph je nositelem Paula Vogel Award, NEA Award, Kesselring Fellowship Award,  byl nominován na Lucille Lortel Award, LA Stage Alliance jej nominovala na Ovation Awards, získal pět ocenění Backstage Garland Awards, Whiting Award, získal Pulitzerovu cenu, ocenění Rockefeller Fellow, Glickman Award, Edgerton Award, Steinberg Award a Laurents/Hatcher Award.

- ... Řekla jsem jim, že ne, že jsi jen potřeštěnej idiot, kterej má v mozku nasráno. Řekla jsem jim, že bys nikdy nespáchal sebevraždu, protože by ti po ní nezbyly žádný jizvy. - ... Protože jsem dobrej ve sportu a protože se vždycky zraním, tak si všichni myslí, že jsem blbej, ale já nejsem blbej, jsem jenom statečnej, to je celý. Jsem statečnej. ...Nechoď pryč.


Pořadatelem představení je Komorní činohra

Obsazení:

Ivana Machalová a Petr Halíček


překladKateřina HolávýpravaĽubica Bábek Melcerová
hudbaZdeněk Dočekal

Data představení