https://www.traditionrolex.com/18
https://www.traditionrolex.com/18
Troníček
https://www.traditionrolex.com/18

Drobečky z perníku

Autor: Niel Simon

Režie: David Kraus

Soubor: D.studio´13

Facebook

Hra Drobečky z perníku je komorní tragikomedie nejhranějšího současného amerického autora inspirovaná osudem zpěvačky Judy Garlandové a její dcery Lizy Minneli.
Evy Mearová, původně slavná zpěvačka, se vrací z protialkoholní léčebny - kde se jí, jak věří, podařilo za zoufalou minulostí skoncovat - s odhodláním začít znovu s čistým štítem. Doma ji očekávají dva nejvěrnější (a jediní) přátelé – Toby a Jimmy. Ti ji však bezohledně pod rouškou důvěrného přátelství zahltí svými životními problémy – nereálnými sny a touhami. Evy - za pomoci dcery Polly, studentky s normálním pohledem na život a svět kolem sebe – dlouho zůstává nad věcí. Teprve ve chvíli, kdy ji Toby a Jimmy svým zoufalstvím doženou k setkání s bývalým milencem, Lou Tannerem, neúspěšným hudebním skladatelem a kytaristou, Evy alkoholu znovu podlehne. V průběhu děje si Polly a Evy vymění rodinné role: z dcery se stává pečující matka, z matky dítě. Závěr hry, Evyino vyznání Polly „ Až budu dospělá, chtěla bych být jako ty…“ dává tušit, že si je vědoma svého dalšího selhání a snad i novou naději.
Pochmurný děj Neil Simon mistrně prokládá komickými epizodami a vtipnými průpovídkami, které neustále odvádějí pozornost od tragického příběhu, a tak si divák smysl hry vlastně uvědomí až na konci představení.

Data představeníGalerie