https://www.traditionrolex.com/18
https://www.traditionrolex.com/18
Troníček
https://www.traditionrolex.com/18

NOC DIVADEL 2016


Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008.  
  
Divadlo Troníček se, stejně jako v předešlých letech, k projektu připojuje.  Naší snahou je představit vám zajímavé divadlelo, které se zaměřuje na netradiční, nicméně, kvalitní amatérskou a profesionální tvorbu...

Co uvidíte?
Představení, které pro vás připravil soubor Bluud Teatr - http://www.bluudteatr.cz/

16:00   Pohádka z dračí sluje  (rezervace: http://www.divadlotronicek.cz/vstupenky.php?id=387 )
 O tom, že vypravit se na draka se strašákem do zelí je na draka. A že na hlupáky je někdy kromě fištrónu zapotřebí pořádná dávka křenu. A možná přijde i drak!

Pro děti od 4 let, délka představení: 0:40


18:00   Moliére: Směšné preciózky aneb Nehynoucí klasik naruby 
(rezervace: http://www.divadlotronicek.cz/vstupenky.php?id=386 )
Málo známá jednoaktová fraška dává vzniknout opulentní, barvami i stíny hýřící podívané. Burleskní, lehce kabaretní až groteskní představení si utahuje z manýristických snah o autentické baroko, stejně jako i z provedení „klasika“ ve vznešeném a seriosním hávu. Hra se s chutí vysmívá tehdejším celebritám, všem fiflenám a floutků, nadutosti, povýšenosti, tuposti a preciozitě – tedy prázdné duchaplnosti. Dvě mladé dívky snažící se pěstovat vytříbené chování s důrazem na výjimečnost a vznešenost mravů a řeči, končí jako dvě napálené husy.

délka představení: 1:3021:30   René de Obaldia: Mopslíkem z lásky (rezervace: http://www.divadlotronicek.cz/vstupenky.php?id=384 )
Tři groteskní příběhy prodchnuté bezelstným milostným vzplanutím, bigamií, nevěrou, trojúhelníkem i sebeláskou korunuje nečekaně šťastný zločin! Hořkosladké a černohumorné hříčky Zářná dvojčata, Velkovezír a Eduard a Agrippina francouzského dramatika a básníka nikdy neztrácí komediálnost, vtip a humor, a čím černější, tím lépe. Jsou to vždy dva muži a jedna žena, jejichž propletenec, z počátku romantický nebo aspoň snesitelný, se chtě nechtě mění v truchlohru. Nebohé postavy jsou vrženy do absurdních situací, aby následně byly nuceny jednat ještě absurdněji neřkuli ztřeštěněji.

délka představení: 1:30Co byste měli vědět?

- divadlo pro diváky otevřeno od 15:30

- na jednotlivá představení je nutná rezervace

- vstupné dobrovolné na všechna představení v rámci Noci divadel 

Obsazení:

BluudTeatr:

http://www.bluudteatr.cz/

https://www.facebook.com/BluudTeatr

Data představení