https://www.traditionrolex.com/18
https://www.traditionrolex.com/18
Troníček
https://www.traditionrolex.com/18

Divadlo Boršč

Facebook

Autorský divadelní pořad, volně inspirován poetikou A. P. Čechova, vznikl v roce 2004 během studia u prof. Ivana Vyskočila na DAMU. Jde o komorní tvar, založený na rozehrávaném scénickém vyprávění, klaunérii a momentech improvizace, který je rámován čechovovskou stylizací. Postupně vznikl osobitý žánr, který umožňuje tvořit jakýsi seriál sesterských životů a který má své pravidelné publikum. Boršč je o tom, co hýbe našimi životy. Sestry trénují utrpení, vztahy, mnohé role ženy, život s muži. Vžívají se do situací, které ještě nenastaly, a docházejí k absurdním závěrům.

Když člověk trpí s radostí, je zřejmě šťastný!“ Surealistické vize sester velmi realisticky doplňuje manželská klaunská dvojice Pepa a Patálie, která rozehrává vždy nové situace.

 

V roce 2011 vznikla na motivy Boršče pro Český rozhlas rozhlasová hra Kurníkář (E. Čechová, H. Malaníková, G. Albrechtová) a v současné době chystáme pro ČRo další díl „audio Boršče“.

S Borščem jsme mimo jiné několik let hostovaly v prostoru Eliadovy knihovny Divadla Na zábradlí, opakovaně vystupujeme v rámci Open Air Programu Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové a podnikáme s ním cesty po komorních scénách v Čechách i na Moravě.

Představení