https://www.traditionrolex.com/18
https://www.traditionrolex.com/18
Troníček
https://www.traditionrolex.com/18

Impro Noir

Autor: Longformy a diváci

Soubor: Longformy

Facebook

Troníčkovská improvizační skupina rozehraje za živého hudebního doprovodu další večer příběhů na vaše přání, tentokrát inspirovanými americkým filmem noir.

Film noir zaplnil stříbrné plátno poválečných kin ostře řezanými stíny, světlem lamp marně bojujícím s deštivou nocí a potemnělými interiéry, do kterých jakoby nikdy nevstoupil den. 

Hlavním hrdinou noir světa se stal cynický muž s vždy přítomnou cigaretou, samotář žijící v ponurém městě podle pravidel své vlastní morálky. Jeho svět převrátí vzhůru nohama femme fatale, žena bez minulosti, žena bez skrupulí, manipulátorka mužských osudů.

Herci longforem americký film noir přenesou do českého prostředí, k jeho ponurosti přistoupí hravěji a "po česku". Hlavním hrdinou našeho improvizovaného příběhu nebude podivín pijící whisky v zakouřeném baru v San Franciscu, ale třeba školník učňáku na Žižkově,který po prokouří noci na rozvrzané židli v archivu třídních knih. Jeho introspektivní rozjímání nenaruší ledově krásná blondýna z bohaté newyorské rodiny, ale příchod nové, tajemné kuchařky.

O kom a kde se bude příběh odehrávat nám už ostatně určíte vy a zbytek už bude záležet na souhře a momentálních nápadech improvizátorů.


Pořaatelem představení je soubor Longformy

Obsazení:

Michaela Puchálková, Jan Heyrovský, Jakub Troják a Michal Krupík.

Data představení